Rok szkolny 2019/20

Akcje patriotyczne

W listopadzie odbyły się dwie ważne akcje o charakterze patriotycznym: „Szkoła pamięta” oraz „SzkołaDoHymnu”.

„Szkoła pamięta

Dnia 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tygodniu poprzedzającym to święto, nasi uczniowie oraz przedszkolaki udali się na pobliski cmentarz w celu posprzątania zaniedbanych i opuszczonych grobów, o które nikt nie dba. Odwiedziliśmy zarówno groby naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się
w historii tej ogólnonarodowej i lokalnej. Nasze działania w tym roku pięknie wpisały się w ramy akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których szczególnie pamiętamy o zmarłych.

„SzkołaDoHymnu”

To kolejna ogólnopolska akcja organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Radę Dzieci i Młodzieży. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej i o symbolicznej godzinie 11:11 w odpowiedniej postawie, odświętnie ubrani, odśpiewali pełną wersję „Mazurka Dąbrowskiego”.

Paulina Bolmińska-Baran