Przedszkolaki z inicjatywą

Wideokonferencja z przedszkolem hiszpańskim

zdjęcia: http://zszagnansk.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=409

W środę 18 marca 2015 r. o godz. 9.00 dzieci z przedszkola w Zagnańsku nawiązały kontakt poprzez komunikator Skype z rówieśnikami z Przedszkola Francisco Argos w północnej Hiszpanii.

Podczas wirtualnego spotkania obecna była również wicedyrektor Małgorzata Dąbrowska. Konferencja odbyła się w ramach projektu Comenius „Przedszkolaki z inicjatywą – świat bajek krainą magicznych spotkań z wartościami”, który realizowany jest drugi rok w przedszkolu w Zagnańsku.

Spotkanie rozpoczęło się powitalnym hiszpańskim okrzykiem trzylatków: „Hola!” Każda grupa przedszkolna pokazała swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie. Na szczególną uwagę zasługuje występ w języku angielskim sześciolatków przygotowany przez panią Sylwię Maksymowicz – Jończyk, której podopieczni deklamowali krótkie wierszyki o zwierzątkach.