O szkole Patron Egzaminy zewnętrzne Historia szkoły Szkoła współpracy

O szkole

W roku szkolnym 2014/2015 w Szkole Podstawowej uczy się 243 dzieci w 13 oddziałach a w Gimnazjum 150 uczniów w 6 oddziałach lekcyjnych. Do  przedszkola uczęszczaja 115 maluchów. W trzech klasach sportowych uczniowie realizują rozszerzony program wychowania fizycznego. W szkołach  uczniowie uczą się dwóch języków obcych - angielskiego i niemieckiego, zdobywają umiejętności z zakresu obsługi komputerów na lekcjach informatyki, mają możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach pozalekcyjnych np. koła plastycznego, fotograficznego, teatralnego, tanecznego, w zajęciach rekreacyjno-sportowych, w chórze i wielu innych.
Aktywnie działają organizacje szkolne: Samorząd Uczniowski, ZHP, Klub Europejski.

w  województwie. Znaczące sukcesy uczniowie
osiągają również
w lekkiej atletyce i

Szkoła posiada bogate tradycje sportowe. Dyscypliną wiodącą jest piłka siatkowa, w której od wielu lat zajmujemy czołowe  lokaty w  województwie. Znaczące sukcesy uczniowie osiągają również w lekkiej atletyce i  innych dyscyplicach.

Nasza szkoła film