Rok Szkolny 2014/15

Konkurs czytania w jęz. niemieckim

Der 6. Südpolnische Vorlesewettbewerb – Die erste Etappe

VI Południowopolski Konkurs Pięknego Czytania w języku niemieckim – I etap szkolny

W tym roku Goethe Instytut w Krakowie przygotował kolejny konkurs, tym razem „Konkurs Pięknego Czytania” tekstów literatury niemieckiej.

I etap odbył się w naszej szkole dn. 27.03.2015.

Uczestnicy konkursu otrzymali odpowiednio wcześniej teksty w języku niemieckim. Zadaniem uczniów było poprawne przeczytanie tekstów pod względem fonetycznym. Należało uwzględnić akcent wyrazowy,  zdaniowy oraz odpowiednie tempo czytania.

Uczniowie gimnazjum czytali rozdziały powieści „Tschick”,(autor: Wolfgang Herrndorf) natomiast uczniowie szkoły podstawowej „Der kleine Mann” (autor: Erich Kästner).

Do drugiego etapu, który odbędzie się w czerwcu, w Krakowie (Goethe Instytut) zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Roksana Gołębiowska kl. IIa, Wiktor Wilczyński Ia – gimnazjum

Maciej Jonko kl. VIb – szkoła podstawowa

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu.

Paulina BB