Nawigacja

English Teaching

Cała gmina czyta dzieciom po angielsku

Zaproszenie dla  mieszkańców do wspólnego czytania dzieciom

     W ramach promocji czytelnictwa oraz propagowania znajomości języka angielskiego wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy występujemy  z nową inicjatywą - realizacją akcji czytelniczej  „Cała gmina czyta dzieciom po angielsku”, która jest częścią europejskiego przedsięwzięcia „All of Europe Reads to Kids”. W 2011 roku zostało ogłoszone specjalne orędzie, w którym zwrócono uwagę na to, jak ważne jest wychowanie młodych czytelników, by w przyszłości wyrośli na wykształconych, kulturalnych i mądrych ludzi.

     Pierwsza odsłona naszego projektu będzie trwała  niespełna trzy miesiące i rozpocznie się 1 października. W związku z realizacją tak ważnego przedsięwzięcia zwracamy się z prośbą do wszystkich szkół o włączenie się w akcję. Prosimy o pomoc osoby posługujące się językiem angielskim w celu kilkuminutowego poczytania najmłodszym. Wierzymy, że projekt znajdzie wsparcie wśród władz gminy, mieszkańców, nauczycieli, rodziców i młodzieży. Do udziału w jego realizacji zapraszamy dzieci z wszystkich przedszkoli oraz klas I – III szkół podstawowych, dla których zaplanowałyśmy liczne niespodzianki.

                                         Dorota Starz  ZSPnr2, Pi G w Zagnańsku

                                             Luiza Dajczer  ZSP,PiG w Tumlinie

Projekt jest finansowany w ramach Programu English Teaching autorstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego Realizatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”.

                                    

Zaproszenie dla szkół i omówienie akcji wspólnego czytania

W ramach promocji czytelnictwa oraz propagowania znajomości języka angielskiego wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy występujemy  z nową inicjatywą - realizacji akcji czytelniczej  „Cała gmina czyta dzieciom po angielsku”, która jest częścią europejskiego przedsięwzięcia „All of Europe Reads to Kids”. W 2011 roku zostało ogłoszone specjalne orędzie, w którym zwrócono uwagę na to, jak ważne jest wychowanie młodych czytelników, by w przyszłości wyrośli na wykształconych, kulturalnych i mądrych ludzi.

Tą nową inicjatywą  chcemy  zachęcić dzieci i rodziców nie tylko do nauki języka obcego, ale także do odwiedzania bibliotek i systematycznego korzystania z jej księgozbioru także w wersji angielskiej. Dnia  1 października 2012 roku rozpoczniemy naszą akcję czytaniem wszystkim dobrze znanej bajki o Czerwonym Kapturku. Będziemy gorąco zachęcać do samodzielnego i wspólnego czytania .W oryginale i w przekładach. Jak również do nauki języka angielskiego. Pierwsza odsłona naszego projektu będzie trwała  niespełna trzy miesiące. Zaplanowałyśmy liczne niespodzianki dla dzieci  biorących udział  w projekcie. Znane osoby obiecały nam, iż włączą się do naszej akcji. Zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursach ogłaszanych w czasie akcji. Zapraszamy do udziału w projekcie przedszkola i uczniów z klas I – III  ze wszystkich szkół  podstawowych w  naszej gminie.

 Na każdym spotkaniu prezentujemy kolejny fragment bajki „ Czerwony Kapturek”. Początek zajęć to wprowadzenie językowe, ćwiczenia w zapamiętywaniu głównych słów, i wspaniała zabawa, a to wszystko oczywiście w języku angielskim. Dopiero, gdy dzieci zapoznają się z wymaganym słownictwem, rozpoczynamy wspólne czytanie Czerwonego Kapturka . Głośne czytanie dzieciom utwierdzi nas w przekonaniu, że warto czytać najmłodszym , nie tylko w języku polskim  ale również angielskim.

                 Dorota Starz  ZSPnr2, Pi G w Zagnańsku

                        Luiza Dajczer  ZSP,PiG w Tumlinie

Projekt jest finansowany w ramach Programu English Teaching autorstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego Realizatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”.

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
    26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
  • (41) 31-13-275

Galeria zdjęć